We have firmly occupied the Gasoline Tank Tricycle, Semi Enclosed Cab Cargo Tricycle, Ambulance Tricycle market with advanced technology, high quality products, perfect service, and excellent price-performance ratio, and our products are sold at home and abroad. Our company is constantly improving production technology and expanding production scale. Technological innovation is to apply innovative knowledge, new technology and new process, adopt new production mode and management mode, develop and produce new products and provide new services, so as to occupy the market and realize the market value of the enterprise. Let's set up the cooperation right now!
Water Delivery Gasoline 200cc 3 Wheel Cargo Motorcycle Strengthed Delivery Cargo Tricycle Iron Motorized Cargo Tricycle 200cc Three Wheeler 4.5 L / 100km Fuel Consumption 














Water Delivery Gasoline 200cc 3 Wheel Cargo Motorcycle Strengthed Delivery Cargo Tricycle Iron Motorized Cargo Tricycle 200cc Three Wheeler 4.5 L / 100km Fuel Consumption
| item | value |
| Use For | Cargo |
| Driving Type | Motorized |
| Body Type | Open |
| Certification | CCC |
| Power | > 800W |
| Voltage | 12V |
| Displacement | 151 - 200cc |
| Brand Name | DAYANG |
| Place of Origin | Chongqing,China |
| Size | Standard Size |
| Product name | Cargo Tricycle |
| Color | Customized |
| Engine | 200cc Air Cooled |
| Engine Type | Single Cyclinder 4 Stroke |
| Brake | Drum Brake |
| Tyre | 4.50-12 |
| Loading capacity | 800kg |
| Max speed | 60km/h |
| Fuel type | Petrol Gasoline |
| Cargo box size | 1.7*1.4m |
In today's fierce competition in the market, our company always believes that public demand, product quality and fast service are the fundamental conditions for enterprise survival, and humanized products and services have always made us stand in the forefront of the Jinpeng Jd 2021 Electric Three Wheel Tricycle for Cargo Delivery Mobility Scooter industry. The company will cooperate, share and exchange in all aspects of commerce, technology, talents and management to provide favorable assistance for the common development of enterprises. Our strong technical force, always adhere to the principle of customer-oriented, quality service.
Hot Tags: strengthed delivery cargo tricycle, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, high quality, for sale, Air Cooling Three Wheel Cargo Motorcycle, Three Wheel Pedal, Cargo Motorcycle 2000Kg Head Load Power, Heavy Load Closed Tricycles, 1000KG Cargo Tricycle, Classic Motorized Cargo Tricycle Driving











