Our items are exported towards the USA, the UK and so on, enjoying a great popularity among the customers for Heavy duty models Cargo tricycle, Enclosed 3 Wheel, 14 bolt semi float. High-standard technology, high-quality employees, high-quality products, and high-level services have been our unremitting pursuit for many years. We attach great importance to cooperation with suppliers, and we believe that stable and mutually beneficial supplier relationships bring the most direct benefits to the company.
CHONGQING DAYANG 175CC Prince high quality cargo tricycle three wheels motorcycle made in China factory price wholesale Heavy Load Iron Motorized Cargo Tricycle






| item | value |
| Use For | Cargo |
| Driving Type | Motorized |
| Body Type | Open |
| Certification | CCC |
| Power | > 800W |
| Voltage | 12V |
| Displacement | 151 - 200cc |
| Brand Name | DAYANG |
| Place of Origin | Chongqing,China |
| Size | 3100*1250*1200mm |
| Product name | Cargo Tricycle |
| Color | Customized |
| Engine | 175cc |
| Engine Type | Air Cooled Engine |
| keel | 40*80 |
| Cargo box size | 1.8*1.25 |
| Tyre | 4.5*12/5.0*12 |
| Leaf spring | 6pcs |
| Rear axle | Medium speed |
| shock absorber | 50 |
We are proud of the superior customer gratification and wide acceptance due to our persistent pursuit of top of the range both of those on merchandise and service for 2021 Best Safety Heavy Load Long Range 72V 1000W Electric Scooter/Electric Motorcycle for .... We support policies designed to continuously optimize the internal environment of the company. While obtaining our own steady development, we always adhere to the high sense of social responsibility of a successful enterprise.
Hot Tags: heavy load iron motorized cargo tricycle, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, high quality, for sale, 250CC 3 Wheel Cargo Motorcycle for Adult, 3 Wheel Cargo Truck, Wheel Cargo Motorbike, Compact structure full float, 200cc cargo trimoto, classical heavy loading Three wheel motorcycle











