We are willing to cooperate with you, devote ourselves to the development and application of 200cc Cargo Box, Gasoline Tank Tricycle, full floating axle shaft rear axle, and establish long-term technical cooperation and business contacts. Motivated by solving customers' problems and realizing their wonderful experience, we are dedicated to researching new technologies, new products and new services, striving for leadership and ensuring quality. Our company has always adhered to the innovative, pragmatic and honest enterprise philosophy, fully utilize the advantages of products, as well as the fine, professional and institutionalized management advantages, and have professional technology and marketing team as a solid backing. Product innovation based on market competition is the enterprise behavior of market economy and the whole process from market to market. We actively clarify strategy, formulate strategy, decompose tactics, identify leaders, adjust organizational structure and assessment and incentives, but this is not a simple sequential step-by-step process, nor should we overemphasize the role of a certain link, but need to fully systemic thinking in the process of strategy formulation and coordination.
2021 new manufacturing enclosed truck motorized handle and steering wheel pickup truck for cargo car pc police tricycle Closed cab tricycle pickup truck








| item | value |
| Use For | Cargo |
| Driving Type | Motorized |
| Body Type | Closed |
| Certification | CCC |
| Power | > 800W |
| Voltage | 12v |
| Displacement | 201 - 250cc |
| Brand Name | DAYANG |
| Place of Origin | Chongqing,China |
| Size | 2600*1130*1200mm |
| Product name | Cargo Tricycle |
| Color | Customized |
| Engine | Water-cooled |
| Engine Type | Single Cyclinder 4 Stroke |
| Loading capacity | 500kg |
| Tyre | 5.00-12/5.00-12 |
| Fuel type | Gasoline Petrol |
| Brake | Drum Brake |
| Max Speed | 65km/h |
| Wheel | 3 Wheel |
We focus on talents, products and marketing, provide first-class products and services, and are committed to becoming China's top Customized Pickup Truck/BAW 3305 Wheelbase/Single Cab/New Design Model supplier. We've been consistently broadening the market within Romania in addition to preparation punching in extra premium quality merchandise connected with printer on t shirt so that you can Romania. The company is honest and trustworthy, operating according to the law, and has gradually created a brand of integrity and service brand, so that the company maintains long-term stable development.
Hot Tags: closed cab tricycle pickup truck, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, high quality, for sale, heavy loading motorized trimoto, 175cc 3 Wheel Motorized Cargo Motorcycle, Wheel Cargo Motorbike, Motorized Tricycle With Cargo Box, Double Frame Heavy Load Cargo Tricycle, 250cc Motorized Ambulance











