We attempt for excellence, provider the customers', hopes to be the most beneficial cooperation team and dominator enterprise for staff, suppliers and shoppers, realizes value share and continuous advertising for Auto Self Dumping Cargo Tricycle, Closed Cabin Tricycle, White Three Wheeler Cargo Motor. Our high-quality products, novel structure, excellent after-sales service, open-minded and eager to learn, the courage to dissect their own spirit, has been praised by many manufacturers and users. We continue to strengthen service awareness and rapid response capabilities to achieve all-weather service, ensure the reliable operation of products, and achieve customer satisfaction.
DAYANG 250cc Double Rear Axle motorized Tricycle Vehicle Heavy Loading 9 Wheels Cargo Tricycle with cover 9 wheels double rear axle tricycle











DAYANG 250cc Double Rear Axle motorized Tricycle Vehicle Heavy Loading 9 Wheels Cargo Tricycle with cover 9 wheels double rear axle tricycle
Factory introduction:
1. Our factory is a three-wheeled motorcycle company specializing in R&D, production and sales of regular three-wheeled motorcycles.
2. The company fully adopts the concept of automobile development, independent research and development of main core components, independent production, reducing costs, and ensuring product quality and performance.
3. The company has introduced more than 30 professional technical engineers to ensure that the company's products exceed customer expectations.
4. The factory occupies an area of 78,775 square meters, with a total construction area of 75,866 square meters. There are currently 300 employees, including 60 engineers and technicians. It is a modern industrial base second to none in the industry. It costs hundreds of millions to build intelligent and flexible products. production line.
| item | value |
| Use For | Cargo |
| Driving Type | Motorized |
| Body Type | Open |
| Certification | CCC |
| Power | > 800W |
| Voltage | 12V |
| Displacement | > 250cc |
| Brand Name | DAYANG |
| Place of Origin | Chongqing,China |
| Size | 3.9m*1.4m*1.35m |
| Product name | Cargo Tricycle |
| Engine | 300cc |
| Engine Type | Water Cooled Engine |
| Tyre | 5.00-12/5.00-12 |
| Wheel | Five Wheels |
| Rear Axle | double rear axles |
| Cargo box size | 2.6m*1.4m |
| shock absorber | All terrain shock absorber |
| Color | Customized |
| Loading capacity | 1000kg-2000KG |
More than 90% of our T409-2 Double Seat 3 Wheel Mobility Scooter Adult Tricycle with 10 Inch Tire are independently developed and produced to meet the requirements of factory direct sales, which can save you costs. We have established a scientific and complete quality management and guarantee system, and sincerely hope to cooperate with friends from all parties with high-quality products and perfect after-sales service. We hope to establish the concept of collaboration, aggregate our strengths, and burst into synergy to form a strong development momentum.
Hot Tags: 9 wheels double rear axle tricycle, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, high quality, for sale, Cargo Tricycle, Tricycle Delivery Van, 250cc Motor Tricycle for Cargo, motorized cargo 150cc tricycles, Motor Water Tank Tricycle, Semi cab shelter Cargo Tricycle










