We solemnly promise that all of our 3 Wheels Sunroof Cargo Motorcycle, gasonline cargo trimoto, Strengthed Cargo Tricycle has exceeded the national superiority inspection standard, and our main products have reached the international advanced level. Our vision is to build a century old foundation and a first-class group, which requires all employees to inherit and continue to struggle. Our company uses customer experience to make marketing strategies to shape our brand image, cultivate customer loyalty, win customers and enhance enterprise competitiveness. Market positioning is the magic weapon for modern successful enterprises to win. Marketing activities are mainly carried out on the basis of market positioning.
DAYANG Heavy Duty Agricultural Tricycle 350cc Beach Tire Tricycle ATV cargo tricycle powerful truck three wheels motocycle
Motorized tricycle with cabin for cargo









Motorized tricycle with cabin for cargo
| item | value |
| Use For | Cargo |
| Driving Type | Motorized |
| Body Type | Open |
| Certification | CCC |
| Power | > 800W |
| Voltage | 12V |
| Displacement | > 250cc |
| Brand Name | DAYANG |
| Place of Origin | Chongqing,China |
| Size | 3600*1400*1400mm |
| Product name | Cargo Tricycle |
| Color | Blue |
| Engine | Water-cooled |
| Engine Type | 350cc |
| Brake | Drum Brake |
| Fuel type | Gasoline Petrol |
| Tyre | 5.50-13 |
| Wheel | Five Wheels |
| Rear axle | Floating Booster King |
| Cargo box size | 2400*1500mm |
Our Diesel Three Wheel Mini Truck/Three-Wheelers Tricycle are of excellent quality and reasonable price, and are deeply loved by consumers in the market. We have been 'reputation for development, quality for survival, management for efficiency' as the purpose, in the joint efforts of all staff continue to develop, beyond, improve. We will continue to forge ahead and we always regard quality as the foundation, innovation as life, and attach importance to customer feedback information.
Hot Tags: motorized tricycle with cabin for cargo, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, high quality, for sale, enclosed Cabin Passenger tricycle, 250CC tricycle, Cargo Mudguard Tricycle, Super Cargo Tricycle, 1000KG Load Double Rear Wheel Tricycle, 250cc water cooled engine










